All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel frame buildings ] match 1042 Products.
Water Proof Steel Prefab Homes Prefab Light Steel Frame House For Living
| Name: | Firenze House |
|---|---|
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
| Exterior Wall Reinforcing Layer: | 15mm OSB Board |
New Zealand Standard Prefabricated Light Steel Frame House Luxury Villa
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Roof: | 15mm OSB Board |
| Exterior Wall Batten: | 22mm Batten |
CE/NZ Standard 2-Storey Luxury Prefab House Steel Frame Homes For Families Modular House
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Structure |
|---|---|
| Vapor Barrier For Roof: | Normal Vapor Barrier |
| Exterior Wall Claddin: | 75mm ALC Panel |
USA Prefabricated Light Steel Framing 2-Storey Villa House With Big Windows
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
|---|---|
| Roof Reinforcing Layer For Roof: | 15mm OSB Board |
| Floorplan: | Design Customization |
Modular Prefabricated Luxury House Villa Frame, Prefab Metal Frame Steel Storage Building Kits
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Luxurious Prefabricated Light Steel Frame Prefab Metal House Kits Prefab Home Kits
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Roof Reinforcing Layer For Roof: | 15mm OSB Board |
| Vapor Barrier For Roof: | Normal Vapor Barrier |
Small House Design Sustainable Retreat Prefab Light Steel Frame House Garden Studio
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
|---|---|
| Exterior Wall: | Aluminium Plastic Composite Panel |
| Colour: | Lack Blue 02 |
Light Steel Frame Prefab Villa & Modular Home Kits For Uruguay | Durable & Customizable
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Premium Prefab Lightweight Steel Frame Villas Luxury Prefab Modular Home Kit
| Use: | Single Family Homes Designs |
|---|---|
| Style: | Morden |
| Learn More:: | Contact Us |
UK Light Weight Light Steel Frame Homes Apartment Bachelor Pad HouseModern Prefabricated Solutions
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |

