All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel building houses ] match 1087 Products.
AS/US Standard Light Steel Villa | Prefab Luxury Mansion single family home
| Exterior Wall Color: | Wpc Bord |
|---|---|
| Area: | 360.2SQM |
| Other Fittings: | Toilet,washbasin,shower,kitchen Etc. |
AS Light Steel Prefabricated House Apartment Built With USA Standard
| Name: | Prefabricated Houses |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
Recyclable Wind Resistance Green Prefab Homes Light Steel Prefab Home Kits
| Frame Material: | 0.75 Mm/0.95 Mm/1.15 Mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
European Customized 2 Story Luxury Prefab Steel Frame Homes Built With Australian Standards
| Door: | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
| Installation: | Easy |
AS/NZS Prefab Garden Studios Featuring Light Steel Frame Modular Home For Airbnb
| Design: | Customer Design Avaliable |
|---|---|
| Exterior Wall Batten: | 22mm Batten |
| Exterior Wall Cladding: | 50mm ALC Panel/WPC |
ICC EN-1090 Prefabricated House Modern Luxury Villa Kits With Light Gauge Steel
| Use: | Villa, House, Office, Hotel |
|---|---|
| Style: | Morden Style |
| Learn More:: | Contact Us |
Light Steel Prefab House Australia Granny flat Fast Construction Modern Homes
| Type: | Foldable House |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefabricated Light Steel Prefab Bungalow Homes / Single Family Home For Living
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Wall Material: | ALC Panel/fibre Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
| Insulation Material: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Au / Nzs / USA Standard Prefabricated Building Modular Homes Prefab House Light Steel Structure
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Fiber Cement Board Luxury Prefab Houses Ultra Modern Prefab Homes Prefab Home Kits
| Product Name: | Villa Houses Luxury,Villa Prefab Light Steel Structure High Rise Building,Steel Structure Building |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel,Welded H Section Steel |
| Window: | Aluminum Alloy Window,aluminum Alloy/PVC |

