All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel building houses ] match 1076 Products.
Energy Saving Prefab 2-Storey Villa Light Steel Prefabricated Buildings Modern Living
| External Wall: | 0.75mm Corten Steel Frame, Mgo Finsh |
|---|---|
| Roofing Finish: | Glav.alu. Corrugated Sheet, Colorbond |
| Internal Wall: | Wall-12mm Mgo.Flush Finsh |
Two Floors Of The Light Steel Prefab Modern Homes Prefabricated Light Steel Structure Houses
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Water‐Proof Layer For Roof: | Asphalt Water‐Proof Layer With Alu. Coil |
| Exterior Wall Batten: | 22mm Batten |
Prefab Light Steel Frame Modular House Lightweight Steel Houses Kits To Build
| Steel Frame: | Wall Frame,Roof Truss,Subfloor System (if Any) |
|---|---|
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
| Corner Line: | 50mm PVC Conic/gypsum Conic |
Mobile Tiny Prefab Studio Modular Home Steel House Kits To Build Light Frame CFC Sheet
| Model:: | Modular Villa - Earth |
|---|---|
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
| Exterior Wall: | WPC Cladding |
WPC Cladding Ultra Modular Tiny Home Prefab Garden Studio Homes In Light Gauge Steel Frame
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Ext. Wall Cladding: | WPC Cladding |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Modular Home Pioneering Light Steel Construction For Prefab Apartment Buildings Kit Home
| Type: | 2nd Floor Apartment |
|---|---|
| External Wall: | 22mm Batten |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Modular Home Prefab House Light Steel Construction Apartment Buildings With Australia Stander
| Type: | 6tets Townhouse In Australia |
|---|---|
| External Wall: | 22mm Batten |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Custom Fast Prefabricated Hotel A Frame Cabin With Steel Structure
| Name: | Aurora |
|---|---|
| Model: | A 11 |
| SIZE: | 7010×9754mm |
AS/US Light Steel Frame Tiny House On Wheels For Sale DEEPBLUE SMARTHOUSE
| Name: | Queensland 2526t |
|---|---|
| Windows: | Alum. Double Glass Windows |
| Door: | Alum. Double Glass Doors |
AS/US Prefabricated Light Steel Frame Modular Home China Low-Cost Metal Modular Building
| Floor: | XPS/OSB/Wood/Gypsum Board,pvc Floor |
|---|---|
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel |
| Transportmethod: | Flat-pack Containers |

