All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel building houses ] match 1082 Products.
Modular Home Prefab Tiny Homes On Wheels Trailer House Orlando Ready To Ship For Airbnb
| Exretior Wall: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
|---|---|
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
| Bedroom: | 1 Bed |
AS / NZS / USA Prefabricated Luxury Villas Durable Efficient Homes Light Steel Frame Hosue
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
AS / NZS Light Steel Prefabricated Luxury Villas Modern Prefab Bungalow Homes
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |
Stylish Single Family Homes Quacent Luxury Single-Family Home Modern Prefab House Prefabricated Wooden Bungalow Villa
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Stye: | Modern |
Hurricane Proof Prefabricated Homes NZS / AS Standard Light Steel Villa
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Prefab Light Gauge Steel Fireproof Metal Car Sheds Camp Grey Prefab Fold Carport
| Main Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Chassis: | Steel Chassis |
| Wall Cladding: | Wooden Design Material |
Metal Car Sheds steel sheet cladding Light Steel Frame Mobile Car Garage
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Deepblue Temperature Measuring Disinfection Hand Sterilization Intelligent Anti-epidemic Machine
| Color: | Customized |
|---|---|
| Application: | Temperature Measuring, Disinfection |
| Main Material: | Light Steel |
Light Prefab Steel House Good Earthquake Proof Prefab Metal Buildings,Beach Bungalows
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-45days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
Prefabricated Modular Home Prefab Wooden Bungalow With Light Steel Frame
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Roofing Tile: | 0.5mm Colorbond Roofing Sheet |
| Name: | Home Beach Bungalows |

