All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel houses ] match 1119 Products.
USA Standard Prefab Hosue Single Family Home Luxury 2 Story Light Steel Home Steel Kits
| Bath: | 3 Bathroom |
|---|---|
| Bedroom: | 3 Bedroom |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Tiny Mobile Homes For Sale Light Steel Frame Prefab Design Luxury Cabin A Frame House
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Windows: | Alum. Double Glass Windows |
| Bathroom: | Shower,Toilet,Shelf.etc. |
Prefab House Luxury Caibn With Light Steel Frame Modular Home For Airbnb
| Ceiling: | Custom Made |
|---|---|
| Material: | High-quality Timber |
| Lighting: | LED |
CE Certification Luxury Prefab House Modular Home With Light Stee Frame House Kits
| Type: | 1-story Single Family Home |
|---|---|
| 1-story Villa: | Greece |
| Insulation: | High-performance Thermal Insulation |
Prefab Wooden Dome House: A Cool Cabin Tree Dome House For Airbnb
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
Prefab Light Steel Frame House Hotel Unit With Landscape Nancy House
| Steel Frame: | Wall Frame, Roof Truss |
|---|---|
| ExExterior Wallterior Wall: | Ext. Wall Cladding, Vapor Barrier, Basic Insulation |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Small House Design Sustainable Retreat Prefab Light Steel Frame House Garden Studio
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
|---|---|
| Exterior Wall: | Aluminium Plastic Composite Panel |
| Colour: | Lack Blue 02 |
Affordable AS4600 Light Gauge Steel Framed 2story Modular Homes For Sale
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Supply Ability: | 12000houses/year |
Prefabricated Modular Home Prefab Wooden Bungalow With Light Steel Frame
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Roofing Tile: | 0.5mm Colorbond Roofing Sheet |
| Name: | Home Beach Bungalows |
Australian Standard Prefab Light Guage Steel Frame House 2nd Floor Apartment
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
|---|---|
| Roof Reinforcing Layer For Roof: | 15mm OSB Board |
| Roof Batten: | 35mm Batten |

