All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel houses ] match 1104 Products.
Hot-Sale Prefab Light Steel Structure Holidays Thailand Wooden House Bungalow With 3 Bedrooms
| Roofing: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mmsteel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| External Wall: | WPC Board/fiber Cement |
Beautiful Bali style Cyclone proof Moistureproof Prefab house Home Beach wooden Bungalows in Maldives
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Exterior Wall: | Ext. Wall Cladding |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Prefab Light Steel Structure Beach Bungalows Wooden Look House wooden house
| External Wall: | WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Heat Insulation Prefab Home Beach Bungalows , Customized Light Steel Bungalow
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Quick Assemble Light Steel Guage Frame Prefab Home Beach Customized Bungalows
| Roofing: | Ceramic/asphalt Shingle |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Water-proof Layer: | Heavy Duty Asphalt Layer |
White Eco Friendly Prefabricated Mobile Homes / Light Steel Log Mobile Homes
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Wall Cladding: | Colorbond+MGO Board/gypsum Board |
| Insulation Material: | Glass Wool Or Also EPS/XPS/PU Sandwich |
Small House Kit Mobile Light Steel Home Garden Studio Prefabricated 20sqm Size
| Size: | 20sqm |
|---|---|
| Keywood: | Wooden House Kit |
| Usage: | Holiday/resort/office |
US Standard Prefab House Light Steel Structure Luxury Villa Prefabricated Residential Home
| Main Structure: | Light Gauge Steel Structure |
|---|---|
| Total Area: | 222㎡ |
| Stories: | 2 |
Light Gauge Steel Frame Prefab Villa Home Quick Single Family Home Apartment
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Premade Tiny Homes MDF Bathroom Door
| Exterior Door (entrance): | Double Glazing Alum.Door |
|---|---|
| Floor: | 9mm MDF Flooring |
| Exterior Wall: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |

