All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel buildings ] match 987 Products.
Prefab Modular Home Tiny House On Wheels AS/NZS Standard Light Steel
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
AS/NZS/US Standard Light Steel Prefab Tiny House On Wheels Modular Home Kit
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Premium Prefab Lightweight Steel Frame Villas Luxury Prefab Modular Home Kit
| Use: | Single Family Homes Designs |
|---|---|
| Style: | Morden |
| Learn More:: | Contact Us |
Modern Design Prefab House Modular Container Luxury Tiny House On Wheels
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Name: | Queensland 2426t |
| Size: | 2.35*8m |
Modular Homes Australia Steel Frame Houses Villa Prefab Homes Built To Australian Standards
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
|---|---|
| Underneath Of Ground Floor (If Any): | 15mm CFC Sheet |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Tiny Mobile Homes For Sale Light Steel Frame Prefab Design Luxury Cabin A Frame House
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Windows: | Alum. Double Glass Windows |
| Bathroom: | Shower,Toilet,Shelf.etc. |
Camping Cabin Prefab Light Steel Frame With High-Quality Building Materials
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 45days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Luxury Prefab Houses Modern Prefab Home Kits Light Steel Frame Dubai House
| Name: | Dubai House |
|---|---|
| Roof: | Asphalt Roofing Shingle Tile |
| Exterior Wall: | R3.5 Glass Wool*100mm |
Australian Light Steel Prefab House Framing Design Antiearthquake modular home
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
|---|---|
| Vapor Barrier For Roof: | Normal Vapor Barrier |
| Exterior Wall Cladding: | 50mm ALC Panel |
Prefab Hotel Unit Light Steel House Framing Design Tiny Building Portable Kit Homes
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
|---|---|
| Exterior Wall Reinforcing Layer: | 15mm OSB Board |
| Ceiling: | 22mm Batten |

