All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel buildings ] match 987 Products.
Two-Bedroom Creative Design | Prefabricated Light Steel Frame Single-Family Home
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Odular Home Tiny House On Wheels With Trailer For Airbnb Prefabricated Light Steel Structure
| Interior Wall: | WPC Board |
|---|---|
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
Modular Home Prefabricated House Construction Apartment Buildings With Light Steel Frame Houses
| Type: | 6tets Townhouse In Australia |
|---|---|
| External Wall: | 22mm Batten |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
US/NZ Prefabricated Wind Resist Light Steel Frame Houses Single Family Home
| Frame Material: | 0.75 Mm/0.95 Mm/1.15 Mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Modern Light Steel Prefabricated Homes – Wind-Resistant Folding Villa Houses
| Frame Material: | 0.75 Mm/0.95 Mm/1.15 Mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Strong Mobile Homes Residential Steel Homes The Newly Designed 2 Storey Luxury Villa
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Roof: | Asphalt Roofing Shingle Tile |
| Exterior Wall: | 50mm PU Panel |
AS Modular Home Tiny Houses On Wheels With Light Gauge Steel Frame
| Main Structure: | Vinyl Flooring |
|---|---|
| Roofing Tile: | 0.5mm Colorbond Sheet |
| Bed Room: | 3 |
Modular Prefabricated House Tiny Houses On Wheels For Rent Light Gauge Steel Frame
| Main Structure: | Vinyl Flooring |
|---|---|
| Roofing Tile: | 0.5mm Colorbond Sheet |
| Bedroom: | 2 Bed |
AS/US Light Steel Frame Tiny House On Wheels For Sale DEEPBLUE SMARTHOUSE
| Name: | Queensland 2526t |
|---|---|
| Windows: | Alum. Double Glass Windows |
| Door: | Alum. Double Glass Doors |
AS/US Prefabricated Light Steel Frame Modular Home China Low-Cost Metal Modular Building
| Floor: | XPS/OSB/Wood/Gypsum Board,pvc Floor |
|---|---|
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel |
| Transportmethod: | Flat-pack Containers |

