All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel buildings ] match 987 Products.
4 Bedroom Modern Two-Storey Modular Home Light Steel Frame Prefab For Family Life
| Bedroom: | 4 Bedroom |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Cultural Stone |
Modular House Light Steel Prefab House Fast Construction 4 Bedrom Panelized Home Kits
| Structure: | Cold-formed Steel |
|---|---|
| Roof: | Asphalt Shingle/ Colorbond |
| Door: | Aluminum Alloy Glass Sliding Door |
Light Steel Frame Movable Prefab 2 Story Modular Homes Apartment For Sale
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Modern Prefabricated Prefab Villa Light Gauge Steel Structure Housing Modular House Ktis
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Australia Standard Affordable Prefab House Steel Structure Villa Sintgle Family Home
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Energy Saving Affordable Prefab House Steel Structure Villa Prefabricated Villas
| Material: | Steel |
|---|---|
| Door: | Steel Security Door |
| Window: | Aluminum Alloy Window |
Luxury Contemporary Garden Studios Crane Garden Buildings Prefab Light Steel Bungalow Homes
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Vapor Barrier: | Normal Vapor Barrier |
| Corner Line: | 50mm PVC Conic/gypsum Conic |
Custom Light Gauge Steel Frame Prefab House | Modular Mobile Home Granny Flat ADU
| Steel Frame: | Steel Frame Wall AS1397 G550 AZ150 0.75mm |
|---|---|
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
| Type: | ADU/Granny Flat |
Light Steel Prefab House Australia Granny flat Fast Construction Modern Homes
| Type: | Foldable House |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
AU/NZ Standard Prefabricated Modular Home Light Steel Frame Foldable House Granny Flat
| Frame Material: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Floor: | Laminate/wooden/tile |

