All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab metal buildings ] match 532 Products.
Prefab House Modular 2 Story Light Steel Frame Houses Building
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Europe standard Luxury New Prefabricated House Bungalow , Heat Insulation Prefab House Kits / Light Steel House
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Roofing: | Asphalit Shingle |
| Exterior Wall: | Pvc Board / Wpc Board |
Solar Panel Prefab Modular Homes Fully Finished Movable For Office Garden Studio
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Modern Color Small Modern Prefab Homes Prefabricated Tiny House With Trailer
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Light Steel Prefabricated Cost-effective Tiny House On Wheels And Micro Prefab Eco House
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
|---|---|
| Ceiling Material: | MGO Board/ Gypsum Board+others |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
Custom Prefab Bungalow Homes / Modern Prefab Homes Fire Resistance With Laminate Floor
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
|---|---|
| Door: | Metal Security Door/Pvc Sliding Door |
| Roofing: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
AS/NZS Certified Light Steel Tiny House On Wheels – Prefab Mobile Home With Trailer
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall: | Integrated Wall Panel |
Cook Islands Prefab Bungalow Homes Light Gauge Steel Frame Material Energy Saving
| Door: | Metal Security Door/PVC Sliding Door |
|---|---|
| Roofing: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
| Frame Material: | Light Gauge Steel |
High Quality Prefab Sandwich Panel House Steel Structure Prefabricated Hotel Unit
| Product Name: | Luxury Prefab Hotel |
|---|---|
| Use: | Hotel, Holiday House |
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
Laminated Anti Wind Wpc Board Ultra Modern Prefab Homes Light Steel Frame House Kits
| Bedroom: | 5 Bedroom |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

