All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab home kits ] match 560 Products.
Aluminum Panel Exterior Wall Cladding Hotel Prefab Light Steel Frame House Dome House Of Cabin
| Product Name: | Prefab Luxury Hotel |
|---|---|
| Use: | House,Luxury Hotel |
| Structure: | Light Steel Frame |
Australia Standard Light Steel Frame Prefab Apartment Buildings Prefab Contemporary Modular Build
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Easy Transportation Quick Assembly Furnished Prefab Modular Home Granny Flat/ADU
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-45days |
| Payment Terms: | T/T, D/P, D/A, L/C |
USA / AU / NZ Standard Modular Home Prefab Tiny House Kit With Trailer For Camping / Resort
| Kitchen: | Cabinet/Countertop/Faucet/Sink |
|---|---|
| Area: | 18.8sqm |
| Insulation: | R2.5 Glass Wool For Wall R3.5 Glass Wool |
AU/NZ Standard Prefabricated Modular Home Light Steel Frame Foldable House Granny Flat
| Frame Material: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
Custom Light Gauge Steel Frame Prefab House | Modular Mobile Home Granny Flat ADU
| Steel Frame: | Steel Frame Wall AS1397 G550 AZ150 0.75mm |
|---|---|
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
| Type: | ADU/Granny Flat |
Tiny Homes NZ: Sustainable, Flexible Living - Fox Cabins AS/US Modular Home Steel House Kits
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
Prefab Garden Studio Light Steel Space Steel Frame Building Design
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Vapor Barrier: | Normal Vapor Barrier |
| Flooring For Ground Floor (wet Area): | 1.5mm Vinyl Flooring/Ceramic Tile |
Australian Standard Prefab Light Guage Steel Frame House 2nd Floor Apartment
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
|---|---|
| Roof Reinforcing Layer For Roof: | 15mm OSB Board |
| Roof Batten: | 35mm Batten |
Towable Premade Tiny Homes On Trailer AS / US Light Steel Frame Kits
| Used For: | Airbnb Cabin |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |

