All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab home kits ] match 563 Products.
Light Steel Frame Prefab Eco Modular Home Tiny House On Wheels Prefabricated Homes
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modular Prefabricated House Tiny House On Wheels With Light Steel Frame For Rent
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modular Home Prefabricated Light Steel Structure Tiny House On Wheels With Trailer For Airbnb
| Interior Wall: | WPC Board |
|---|---|
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
Affordable Prefab Custom Home Light Steel Kits Sandwich Panel Vintage Luxury Double Cost-effective Prefab Villa
| Use: | Single Family Home |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel,Various Of Choice |
| Product Name: | Prefab Villa,prefab Steel House,villa Houses Luxury |
2 Storey Modern Steel Structure Prefab Villa House
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
AS/NZS Prefab Light Guage Steel Frame House Panelized System 2nd Floor Town House
| Design: | Modern Design |
|---|---|
| Door: | Australian Standard Alum. Sliding Door |
| Floor: | 2 Floors |
Modern Prefab Light Gauge Steel Cabins: Perfect For Resort Hotels And Garden Studios
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Wall Cladding: | WPC Board, Wooden Design Cladding |
| Appliance: | Resort, Hotel, Holiday, Airbnb, Rent, Live, Resell, Garden |
Prefab Light Gauge Steel Cabins: Perfect For Resort Hotels And Garden Studios
| Name: | Kiyom |
|---|---|
| Bedroom: | 1 |
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
US ICC Prefab Small House Kits Affordable Solutions For Tiny Living Airbnb
| Exretior Wall: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
|---|---|
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
| Bedroom: | 1 Bed |
Water Proof Prefab Container Homes
| Use: | House,Villa |
|---|---|
| Color: | Customer Made |
| Material: | Light Steel Frame |

