All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab granny flat ] match 396 Products.
Light Steel Frame Prefabricated Houses – Modular Bungalows, Foldable Homes, Granny Flats & ADUs
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
Light Steel Frame ADU Houses Modular Home Granny Flat One Story SIngle Family For Rental
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Insulation Material: | Glass Wool Or Also EPS/XPS/PU Sandwich |
| Roof: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt Shingle |
Deployable Portable Emergency Shelter, Light Steel Foldable House Granny Flat
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Small Factory Direct Modern Prefab Light Gauge Steel Park Home Modular House Kits
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Luxury Prefab Motel Units Moduloar Homes With Light Steel Frame House Kits
| Design: | Customer Design Avaliable |
|---|---|
| Feature: | Safe;strong And Anti-rust |
| External Wall System: | Alum. Composite Panel |
Folding Prefabricated Homes Australia Granny Flat / ADU Mobile House 2-4 Bedrooms
| Features: | Folding Technology Patent |
|---|---|
| Applicable To:: | Granny Flat /ADU |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Affordable Prefab Custom Home Light Steel Kits Sandwich Panel Vintage Luxury Double Cost-effective Prefab Villa
| Use: | Single Family Home |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel,Various Of Choice |
| Product Name: | Prefab Villa,prefab Steel House,villa Houses Luxury |
Customized Prefab Bungalow Homes
| Frame Material: | 0.75 Mm/0.95 Mm/1.15 Mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Seismic Resistant Ultra-Modern Prefab Home Kits | Light Steel Purlin Houses
| Color: | White,red,Customer Made |
|---|---|
| Product Name: | Prefab Villa,Villa Prefab Light Steel Structure High Rise Building |
| Roof: | EPS Sandwich Panel+glass Wool Insulation,Asphalt Tile |
Australia Prefab Homes Modular Steel Structure Villa Modern Affordable Prefab House
| Use: | Villa |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Product Name: | Prefab Villa,prefab Steel House |

