All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab a frame house light steel ] match 1080 Products.
EN-1090 Beach Retreat Tiny House On Wheels With Bedroom Bathroom Outdoor Camping
| Size: | 2.35*8m |
|---|---|
| Include: | 1 Bedroom 1baht 1kitchen 1living |
| Name: | Queensland |
AS / USA Standard Prefabricated Tiny House On Wheels Modular Home
| Size: | 2.35*8m |
|---|---|
| Include: | 1 Bedroom 1baht 1kitchen 1living |
| Name: | Queensland |
Prefabricated Mobile Tiny House On Wheels AS Trailer Ready To Ship
| Size: | 2.35*8m |
|---|---|
| Include: | 1 Bedroom 1baht 1kitchen 1living |
| Name: | Queensland |
Australia Standard Tiny House On Wheels Luxury Portable Modular Prefabricated Trailer House
| Name: | 2501t Queensland |
|---|---|
| Size: | 2350*8000mm |
| Type: | Tiny House On Wheels |
Modular Mobile Home Tiny House On Wheels With Prefabricated Steel Structure 2350*8000mm
| Wall Cladding: | Standing Seam Metal Cladding |
|---|---|
| Name: | 2501t 02 Queensland |
| Size: | 2350*8000mm |
Light Steel Prefab Portable Emergency Shelter Isolation House In Quick Assemble
| Frame: | Steel |
|---|---|
| Roof Material: | Sandwich Panel |
| Color: | Blue, White, Red,grey |
USA Standard Steel Frame Villa Modular Homes Custom Design Hosue
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Cheap Light Gauge Steel Waterproof Romantic Bungalow Easy To Install Hotel Cabin
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Steel Mobile Modern Container Homes Prefabricated Homes White One Layer House
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Steel Australian Mining Preferred Modern Modular Homes Granny Flat ADU
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75 Mm/ 0.95 Mm/1.15 Mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

