All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab a frame house light steel ] match 1080 Products.
Affordable AS4600 Light Gauge Steel Framed Modular Homes Prefabricated House For Modern Villa
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefab Mobile Homes With Laminate Floor / Colorbond Roofing / PVC Wall Cladding
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Wall Cladding: | Colorbond+MGO Board/gypsum Board |
| Insulation Material: | Glass Wool Or Also EPS/XPS/PU Sandwich |
Small Factory Direct Modern Prefab Light Gauge Steel Park Home Modular House Kits
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Steel Frame White Steel Structural Luxury Modern Prefab Villa Modular Home Kits
| Interior Lining: | Fiber Cement Board |
|---|---|
| Insulation: | High Performance Glass Wool |
| Flooring: | Wooden Or Bamboo Flooring |
Light Gauge Steel Frame Pre Manufactured mobile Homes Modern Prefab House Kits
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | Colorbond Cladding/100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefab Light Steel Frame Modular Home Modern Mobile Foldabe House
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | Colorbond Cladding/100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Yellow Light Steel Guage Frame NZ Cheap Prefab Garden Studio with Small Size
| Usage: | House, Hotel, Office,others |
|---|---|
| Life Time: | 100 Years For Structure |
| Main Structure: | Light Gauge Steel Structure |
Cold Formed Steel Structural Light Steel Frame Prefabricated Villa Modern Design Houses
| Type: | Prefab House Villa |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Custom Prefab Bungalow Homes / Modern Prefab Homes Fire Resistance With Laminate Floor
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
|---|---|
| Door: | Metal Security Door/Pvc Sliding Door |
| Roofing: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
Luxury Light Steel Structure Prefab Villa Aluminum Alloy Window Modern Modular Homes
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Door: | Steel Security Door/WPC Or Plywood Door. |

