All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular prefab homes ] match 656 Products.
Mobile Manufactured Tiny Homes Ready To Live In For Airbnb Cabin
| Used For: | Airbnb Cabin |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Stylish Single Family Homes Quacent Luxury Single-Family Home Modern Prefab House Prefabricated Wooden Bungalow Villa
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Stye: | Modern |
Single Family Homes Steel Fascia Board Luxury Prefabricated House Villa Modular Home Kits
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Bedroom: | 4 Bedroom |
| Stye: | Modern |
High Quality Light Steel Easy Assemble 2 Storey Modern Design Villa Modular Home
| Standard: | ISO 95001 |
|---|---|
| Size: | Customizable |
| Square Meter: | 408 Sqm |
Camping Cabin Prefab Light Steel Frame With High-Quality Building Materials
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 45days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Customizable Modular Prefabricated Tiny House On Wheels Cider Box Model Kit Home
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modular Prefabricated Tiny House On Wheels Cider Box Model Kit Home
| Interior Wall Panel: | WPC-wood |
|---|---|
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
| Exterior Door: | ) Double Glazing Alum.Door |
Prefabricated House With Light Steel Structure Tiny House On Wheels Modular Home
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
EU/AU/USA Standard Prefabricated Modular Home Kit Tiny House On Wheels With Three Bedrooms
| Exterior Door: | Double Glazing Alum.Door |
|---|---|
| Product: | Tiny House |
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
Australia Standard Tiny House On Wheels Luxury Portable Modular Prefabricated Trailer House
| Name: | 2501t Queensland |
|---|---|
| Size: | 2350*8000mm |
| Type: | Tiny House On Wheels |

