All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modern mobile homes ] match 336 Products.
2-Storey Prefab Home With Large Windows | EU-Compliant Light Steel Framing
| Ceiling: | 12mm Gypsum Board |
|---|---|
| Door: | Australian Standard Alum. Sliding Door |
| Floor: | 15mm Engineering Flooring‐‐dry Area |
Modular Prefabricated House Tiny House On Wheels With Light Steel Frame For Rent
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
EU/USA/NZ/Australia Standard Light Steel Frame Modern Moveable Foldable House Prefab Granny Flat
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Affordable Prefab House Villa Light Steel Frame House With PVC Sliding Windows
| Type: | Affordable Housing Construction |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
Deployable Portable Emergency Shelter, Light Steel Foldable House Granny Flat
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Prefab Modular Mansion With Swimming Pool Pre-Fabricated Luxury Villa
| Standard: | AS/US |
|---|---|
| Size: | Customizable |
| Square Meter: | 205㎡, 300㎡, 450㎡ Or As Customized |
Earthquake Proof Light Steel Frame EPS Sandwich Tile Prefabricated House Kits
| Material: | EPS Cement Wall Panels + Light Steel Frame/concrete Structure |
|---|---|
| Structure: | Galvanized Steel Frame |
| Floor: | 28mm Plywood + PVC Flooring |
Galvanized Steel Frame Sandwich Panel Prefab Light Steel Frame House Kits
| Frame Material: | EPS Cement Wall Panels + Light Steel Frame/concrete Structure |
|---|---|
| Structure: | Galvanized Steel Frame |
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
AS/NZS Standard Prefab Light Steel Prefab Tiny House Featuring Metal PU Sandwich Panel Wall And Trailer
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
|---|---|
| Floor: | Laminated Flooring |
| Windows: | Double Glazing Alum.Door |
Prefab Light Steel Frame House Of Hotel Unit Lodges With Holiday Inn Newton Modular Home
| Lighting: | Optional |
|---|---|
| Material: | Timber |
| Product Name: | Prefab Garden Studio |

