All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel prefab tiny cabins ] match 95 Products.
Modular Home Prefab Garden Studio With Light Steel Frame Tiny Cabins For Sale
| Bathroom: | Toilet,Shower, Bathtub (if Any) |
|---|---|
| Durtain: | Electric Curtains |
| Other Fitting: | Toilet, Washbasin,shower ,kitchen,etc |
AS/NZS Standard Prefab Light Steel Prefab Tiny House Featuring Metal PU Sandwich Panel Wall And Trailer
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
|---|---|
| Floor: | Laminated Flooring |
| Windows: | Double Glazing Alum.Door |
Prefab Wooden Overwater Bungalow – Light Steel Frame Modular Cabin For Resort & Hotel
| Name: | Apple Cabin |
|---|---|
| Other Fitting: | Toilet, Washbasin,shower ,kitchen,etc |
| External Wall: | ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
Light Gauge Steel Prefab Holiday Cabins – Tiny House On Trailers & Modular
| Bath: | Toilet,Bathtub,Shower |
|---|---|
| Door: | Double Glazing Alum.Door |
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
Affordable Tiny Homes On Wheels With Light Steel Frame Prefab Cabins With AS/US
| Exterior Door: | Australian Standard Alum Casment Door |
|---|---|
| Floor: | 15mm Fiber Cement Board |
| Interior Stair: | Steel Frame With Finishing |
Modular Prefabricated Light Steel Structure Tiny House On Wheels Tiny Cabins For Sale
| Modular Prefabricated Light Steel Structure Tiny House On Wheels ,Tiny Cabins For Sale: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Exterior Wall: | Various Wall Panels Available |
| Wall: | Interior Wall And Partition Wall |
Towable Premade Tiny Homes On Trailer AS / US Light Steel Frame Kits
| Used For: | Airbnb Cabin |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Tiny Mobile Homes For Sale Light Steel Frame Prefab Design Luxury Cabin A Frame House
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Windows: | Alum. Double Glass Windows |
| Bathroom: | Shower,Toilet,Shelf.etc. |
Prefab A Frame House Light Steel Hotel Unit Tiny Building Wooden Cabins For Holiday
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-45days |
| Payment Terms: | D/P, D/A, T/T |
Prefab Hotel Unit Light Steel Space A Frame Tiny Building Kitset Homes Nz
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Insulation Inside Steel Frame: | R3.5 Glass Wool*100mm |
| Ceiling: | 9mm Gypsum Board |

