All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel modern prefab homes ] match 641 Products.
Affordable Tiny House Cabin Prefabricated Home With 2 Bedrooms Tiny House On Wheels
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Floor: | Laminated Flooring |
| Roofing Tile: | 0.5mm Colorbond Sheet |
Australia Standard Mobile Home Prefabricated Tiny House On Wheels Trailer For Living
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
|---|---|
| Size: | 2.35*8m |
| Area: | 18.8sqm |
Tiny House On Wheels For United States Luxury Mobile Home With 2 Bedrooms
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
Prefab Modular Home Granny Flat Rapid Construction Made Prefab House
| Frame Mterial: | Steel |
|---|---|
| External Wall: | EPS Sandwich Panel |
| Insulation Material: | EPS Sandwich Panel |
House Prefabricated , High Insulation Villa With PVC Sliding Windows
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Environmentally Friendly Living In Luxury Villas 50mm ALC Panel Exterior Wall Cladding
| Project Location: | Tahiti |
|---|---|
| Exterior Wall Color: | Options |
| Windows: | Double Glazing Alum.Door |
Expandable Mobile Tiny House On Wheels Prefab 2 Bedroom Cabin Ready Made Container
| Used For: | Hotel/Garden House |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Customizable Modular Prefabricated Tiny House On Wheels Cider Box Model Kit Home
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
AS / USA Standard Prefabricated Tiny House On Wheels Modular Home
| Size: | 2.35*8m |
|---|---|
| Include: | 1 Bedroom 1baht 1kitchen 1living |
| Name: | Queensland |
China Commercial Buildings Prefabricated House 2 Storey 5 Bedroom Steel Hosue
| Prefab Houses: | 5 Bedrooms Luxury Villa |
|---|---|
| Stye: | Prefab Metal Buildings |
| Exterior Wall Color: | Options |

