All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel modern prefab homes ] match 641 Products.
Tiny House Sydney Best Mobile Tiny Homes ReadyTo Ship Options AS/NZS Light Steel Frame
| Exretior Wall: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
|---|---|
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
| Bedroom: | 1 Bed |
AS/US Light Steel Frame Tiny House On Wheels For Sale DEEPBLUE SMARTHOUSE
| Name: | Queensland 2526t |
|---|---|
| Windows: | Alum. Double Glass Windows |
| Door: | Alum. Double Glass Doors |
Large House Natural Prefabricated Wooden House With Comfortable Terrace Bedroom Luxury Villa
| Wall: | Steel |
|---|---|
| Color: | Optional |
| Installation: | Easy |
ICC-ES Certification Luxury Two-storey Modular Home Modern Mobile Prefab Light Stee kits
| Type: | Prefab Villa |
|---|---|
| Plumbing: | Water Supply Pipes, Ewage Pipes |
| Insulation: | High-performance Thermal Insulation |
Luxury Prefab Steel Houses
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Insulation Material: | EPS/XPS/PU Sandwich Panel Or Glass Wool |
| Ceiling Material: | MGO Board/gypsum Board |
Australia Prefab Homes Modular Steel Structure Villa Modern Affordable Prefab House
| Use: | Villa |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Product Name: | Prefab Villa,prefab Steel House |
Modern Design Prefab House Kits, Bungalow House, Small house Kits Good On View For Holiday To Live
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Australia Standard Design Prefab Garden Studio Homes For Small House Kits Two Floors Of The Light Steel Prefab Modern H
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Australia Standard Light Steel Prefabricated Triangle Building With WPC Board Wall
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
Light Steel Frame Foldable Small Modular Prefab Mobile Homes For Granny Flat/ADU
| Color: | Customer Made |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75 Mm/0.95 Mm/1.15 Mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |

