All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ contemporary prefab homes ] match 292 Products.
Australia Standard Mobile Home Prefabricated Tiny House On Wheels Trailer For Living
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
|---|---|
| Size: | 2.35*8m |
| Area: | 18.8sqm |
Affordable Tiny House Cabin Prefabricated Home With 2 Bedrooms Tiny House On Wheels
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Floor: | Laminated Flooring |
| Roofing Tile: | 0.5mm Colorbond Sheet |
Tiny House On Wheels For United States Luxury Mobile Home With 2 Bedrooms
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
5 Bedrooms Prefabricated Bungalows
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.95mm Steel Floor Joist |
|---|---|
| Vapor Barrier For Roof: | Normal Vapor Barrier |
| Extra Insulation Layer‐‐exterior Wall): | 50mm PU Panel |
prefabricated cabins lodges with hot tubs Light Steel Framing chalet prefab Wooden House Resort Bunglalow
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Deployable Portable Emergency Shelter, Light Steel Foldable House Granny Flat
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Top Selling Modern Ceiling Prefabricated House | Steel Frame Prefab Villa House Kits
| Name: | Arezzo House |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
EU/AU/NZ/USA Light Steel Framing Prefabricated Luxury Villa
| Use: | Villa,House,Hotel |
|---|---|
| Color: | Red |
| Size: | Standard Or Customized |
Light Gauge Steel Frame Prefabricated Apartment Building Fast Construction Houses for Rental
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/fibre Cement |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Modern Design Luxury Light Steel Frame Prefabricated House Villa Steel House Kits
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |

