All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ bungalow modular homes ] match 354 Products.
Movable Modular Container Homes Eco Prefab House, Hydroponic Farming steel building homes
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
AS/US Standard casa prefabricada modular home prefab living house
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Plumbing: | Water Supply Pipes, Ewage Pipes |
| Insulation: | High-performance Thermal Insulation |
Luxury Cabin With Light Steel Frame Design, Prefab Hotel Unit Small Modular Homes
| Color: | Customized |
|---|---|
| Size: | 7.*3.4m |
| Door: | Doubel Glass PVC Sliding Door |
AS/NZS/USA Standard Modern Prefab Tiny House - Small Modular Home Cabin
| Business: | Enables Quickly To Create A Living Space |
|---|---|
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.95mm Steel Floor Joist |
| Roof: | 0.5mm Colorbond Roofing Sheet |
Light Steel Frame Prefab Villa & Modular Home Kits For Uruguay | Durable & Customizable
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modern Design Modular Home Prefab Living House Panelized Home Kits With AS/US Standard
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Light Gauge Steel Frame House Of Garden Studio Are Highly Customisable Small Modular Homes
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
AS/US Tiny House On Wheels Prefabricated Houses Modular Home
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
AS Modular Home Tiny Houses On Wheels With Light Gauge Steel Frame
| Main Structure: | Vinyl Flooring |
|---|---|
| Roofing Tile: | 0.5mm Colorbond Sheet |
| Bed Room: | 3 |
Light Steel Frame Prefab Villa & Modular Home Kits For Uruguay | Durable & Customizable
| Frame Material: | Light Steel Frame House |
|---|---|
| External Calding: | 50mm ALC Panel/ WPC Board |
| Insulation: | Glass Wool EPS |

